Klasa VIII - Dni Otwarte

Tradycją już się stało, że pierwszy dzień wiosny 21 marca to Dni Otwarte w szkołach średnich w Dębicy.

To świetna okazja, żeby zapoznać się z ofertą edukacyjną dla ósmoklasistów na przyszły rok szkolny. Skorzystali z niej także uczniowie kl. VIII naszej szkoły. Dzięki uprzejmości kilkorga rodziców, którzy zapewnili transport, udali się oni wraz z opiekunami do II LO im. ks. J. Twardowskiego, ZSZ nr 2 im. E. Kwiatkowskiego oraz I LO im. W. Jagiełły. Każda ze szkół otworzyła szeroko swoje podwoje przed przyszłymi absolwentami. Przewodnikami byli uczniowie; zazwyczaj I-klasiści, którzy z chęcią oprowadzali naszą młodzież po placówkach. Mogła ona uczestniczyć w różnorakich formach: ćwiczeniach, doświadczeniach, konkursach, prezentacjach, pokazach, wykładach, lekcjach. Oferta była naprawdę ciekawa, młodzież odwiedziła m.in. pracownie: fizyczną, chemiczną, biologiczną, geograficzną, j.angielskiego, j. hiszpańskiego i inne. Klasa VIII z ciekawością i zaangażowaniem brała udział w oferowanych zajęciach. Miejmy nadzieję, że udało im się skrystalizować wybory, a decyzja będzie łatwiejsza. Pozostaje im ufać we własne siły, dobrze przygotować się do egzaminu, no i oczywiście mocno wierzyć w marzenia.