Bezpieczny Internet

W dzisiejszych czasach raczej nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić życia bez komputerów. Pojawiły się one w naszych domach, sklepach, bankach, biurach. Lawinowo rośnie także liczba użytkowników Internetu, prawie każdy na Nas ma dziś do niego swobodny dostęp. Dzisiejsza technologia oferuje nam bardzo wiele udogodnień, które mogą pomóc nam w zdobywaniu wiedzy czy relaksowaniu się.

Wielu użytkowników Internetu niestety nie zdaje sobie sprawy, jak niebezpiecznym narzędziem może on być. Poważnym problemem jest rosnąca liczba uzależnień od Internetu, zwłaszcza jeśli chodzi o internetowe pogawędki i czaty, a także o treści mogące w znacznym stopniu wpływać na nasze postrzeganie świata.

Łatwość dostępu do Internetu może być błogosławieństwem, ale warto zwracać też uwagę na zagrożenia, jakie płyną z nieodpowiedzialnego jego użytkowania zwłaszcza jeśli chodzi o młodych ludzi, którzy dopiero kształtują swoje poglądy i postrzeganie rzeczywistości.

Aby Internet był dobrodziejstwem, musimy zdać sobie sprawę z niebezpieczeństw, jakie grożą nam z jego strony.

Poniżej zamieszczamy materiały, które mogą pomóc nam ochronić nasze dzieci przed zagrożeniami płynącymi z Internetu.
Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

Kompendium dla rodziców ,,Bezpieczeństwo dzieci online’’

Poradnik dla rodziców ,,Bezpieczne media’’

Poradnik dla rodziców na temat ochrony wizerunku dzieci w Internecie

,,Nadmierne korzystanie z komputera i Internetu przez dzieci i młodzież’’